artykuły

Pomoc psychologiczna Online - rozwój w Polsce i w USA

Wizyty w GABINECIE stacjonarnym lub przez SKYPE

 Informacja w e-gabinet oraz przez kontakt z Rejestracją 

 

 

data: 2014-10-29

Pomoc psychologiczna Online – rozwój w Polsce i w USA

Abstrakt: Kilka lat temu w Polsce pojawiła się nowa gałąź pomocy psychologicznej, nowa możliwość dla osób potrzebujących nieograniczonych kontaktów z psychologami. Ta nowa forma pomocy psychologicznej nazywa się pomocą psychologiczną Online. Obecnie zainteresowanie nią jest coraz większe. Psychologia pomocy Online w Polsce cały czas się rozwija nie tylko praktycznie, ale i teoretycznie. Prowadzonych jest coraz więcej badań naukowych, zbieranych coraz więcej danych  koniecznych do ulepszania tej formy pomocy.

Mimo, że w Polsce usługi Online są jeszcze postrzegane jako „nowość”, na świecie świadczenie pomocy psychologicznej przez Internet jest tak samo często praktykowane, jak tradycyjna terapia „twarzą w twarz”. Referat ten ma na celu przybliżenie historii psychologii pomocy Online w Polsce i na świecie, a także pokazanie jej rozwoju oraz możliwości dalszego jej kształtowania w kraju. Zawarte są w nim m. in. informacje dotyczące prekursorów usług psychologicznych w Internecie, a także obecne rodzaje takich usług czy rodzaje kontaktów z psychologiem w sieci. 

Zobacz całość

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.