artykuły

Terapia online. Jak to wygląda? Na przykładzie naszego CPTM

Wizyty w GABINECIE stacjonarnym lub przez SKYPE

 Informacja w e-gabinet oraz przez kontakt z Rejestracją 

 

 

data: 2020-05-14

Terapia online. Jak to wygląda? Na przykładzie naszego

Centrum Psychologicznego TM 

Obecnie wiele osób poszukujących pomocy psychologicznej lub psychoterapeutycznej zastanawia się nad terapią / konsultacją online i kontaktem z psychologiem przez Internet.

Jak wygląda to u nas? Kontakt z psychologiem online , krok po kroku.

1. Klient kontaktuje się z Rejestracją naszego Centrum Psychologicznego TM przez telefon 504188263 lub przez formularz kontaktowy na www.centrum-psychologiczne.com lub przez mail: poradniecentrumtm@gmail.com 

2. Pracownik Rejestracji otrzymując informację ogólną jakiej pomocy potrzebuje Klient, proponuje spotkanie przez Skype z wybranym specjalistą. Pracownik Rejestracji odpowiada na pytania dotyczące kontaktu online oraz podaje w wiadomości SMS lub przez email :

* datę wizyty

* nazwę konta Skype, z którego korzysta specjalista oraz adres email, który wpisując w wyszukiwarkę kontaktów Skype, pozwala także na znalezienie konta Skype specjalisty

informację o formie płatności za spotkanie online.

3. Klient, który nie posiada aplikacji Skype, jest proszony o ściągnięcie jej na telefon lub inne urządzenie z którego będzie korzystał. W razie potrzeby Pracownik Rejestracji służy pomocą.

4. Klient także mając konto Skype posiada jego nazwę. Przekazuje ją Pracownikowi Rejestracji, aby i Specjalista mógł odnaleźć konto klienta i aby mógł PRZYWITAĆ SIĘ :-) , potwierdzając umówione spotkanie.

5. Gdy Klient i specjalista mają się już w kontaktach na swoich kontach Skype, oczekują już tylko na połączenie.

6. Specjalista wcześniej pisze wiadomość tekstową do Klienta z informacją, że spotkanie odbędzie się w danym dniu i godz. Informuje także, że o wyznaczonej godzinie odezwie się pierwszy do Klienta z informacją O SWOJEJ GOTOWOŚCI i zapytaniem o GOTOWOŚĆ KLIENTA. Jeśli wszyscy są obecni, Specjalista prosi Klienta o połączenie przez kamerę w aplikacji Skype lub sam informuje, że nawiązuje połączenie.

7. Gdy połączenie jest aktywne, Psycholog i Klient sprawdzają łączność, czy dobrze się słyszą i widzą. Aby uniknąć echa słyszanego w głośnikach, warto zaopatrzyć się w zestaw słuchawek. Mogą być to słuchawki z zestawu od telefonu komórkowego.

Na co warto zwracać uwagę w trakcie rozmowy z psychologiem online?

 Jeśli z łącznością są trudności typu: szum, brak słyszalności niektórych słów, zatrzymywanie się dźwięku lub obrazu, warto od razu przerwać połączenie i wykonać je ponownie.

Jak wygląda płatność za sesję online?

Przez przelew. Dane do przelewu widnieją na dole naszej strony głównej www.centrum-psychologiczne.com  Koszt podany jest w wiadomości SMS przez Pracownika Rejestracji.

Pod koniec spotkania

Specjalista wraz z Klientem podejmują decyzję czy kontakt miał charakter jednorazowy czy planują kolejne spotkanie. W przypadku następnej wizyty, Specjalista ustala wraz z Klientem  dzień i godzinę spotkania. Specjalista w ramach potwierdzenia, po zakończonej rozmowie umieszcza wiadomość tekstową na Skype o treści: data i godzina kolejnej wizyty  :-)

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.