Centrum Psychologiczne

Pytania i odpowiedzi

Z pomocy naszego Centrum TM korzystają dzieci, młodzież, ich rodzice, indywidualnie osoby dorosłe, pary małżeńskie, partnerskie czy członkowie rodzin w sesjach mediacyjnych. Diagnozujemy osoby starsze pod kątem zmian w pracy mózgu, dorosłych w zakresie m.in. funkcjonowania osobowości, intelektu, depresji, lęków, ADHD. Badamy dzieci pod kątem funkcjonowania w sferze emocjonalnej, społecznej, rozwojowej, relacyjnej i.in. Czuwamy na etapach zmian dla dziecka w czasie rozstań rodziców, czy innych traumatycznych zdarzeń.

Jesteśmy dla tych, którzy potrzebują naszej pomocy bo wymaga tego szkoła lub lekarz i jesteśmy dla tych, którzy sami czują że potrzebują zmiany, uwolnienia czy zagłębienia się w zrozumienie samych siebie.

Mamy kilka możliwości zapisania się na spotkanie. Można zadzwonić do Rejestracji pod nr. tel. 504188263, wysłać wiadomość SMS lub skorzystać z naszego formularza kontaktowego wchodząc w zakładkę KONTAKT. Pracownik z Rejestracji po krótkiej rozmowie, zaproponuje termin spotkania oraz doradzi w wyborze specjalisty. Jeśli termin okaże się odległy, zanotuje również o wcześniejszej potrzebie wizyty. Dbamy o to, aby klient w potrzebie uzyskał od nas pomoc w czasie, jak tylko jest to możliwe.

Gdy wejdą Państwo do budynku, kierujcie się na pierwsze piętro. Usiądźcie w poczekalni. Psycholog wychodzi po każdego klienta i zaprasza do gabinetu.

Rodzice naszych małych klientów na pierwsze spotkanie przychodzą sami, bez dziecka. Takie spotkanie to rozmowa z psychologiem na temat trudności z jaką zgłasza się rodzic lub rodzice oraz szczegółowy wywiad w zakresie informacji jakie są niezbędne przed pierwszym spotkaniem z dzieckiem. Chronimy dzieci przed informacjami na ich temat, które mogłyby sprawić im przykrość lub nastawić negatywnie do spotkania z psychologiem lub budować niechęć do rodzica, który „skarży się” na jakieś trudności dziecka.

Pierwsze spotkanie osoby dorosłej czy pary ze specjalistą to luźna rozmowa, w której klient opowiada o kwestii z jaką się zgłosił lub mówi o tym, co w tej pierwszej chwili uważa za ważne. Psycholog słucha i prowadzi wywiad. To spotkanie zapoznawcze, z wstępnymi informacjami zwrotnymi od psychologa/ terapeuty. Decyzję o możliwym kolejnym spotkaniu lub podjęciu terapii podejmuje klient, kontaktując się już po zakończonej pierwszej wizycie z Rejestracją.

Opłatę za pierwszą wizytę uiszczana się w gabinecie u specjalisty. Płatności za kolejne spotkania można wykonać: bezpośrednio u specjalisty, tak jak w przypadku pierwszego spotkani lub może skorzystać z płatności przez BLIK lub przez przelew tradycyjny. Pracownik Rejestracji przed pierwszą wizytą, przesyła do klienta SMS z informacją o dokładnej cenie wizyty.

Przed budynkiem naszego Centrum TM mieszczą się cztery miejsca parkingowe od razu przy chodniku. Od ul. Długiej kilka metrów od nas, znajduje się duży bezpłatny i ogólnodostępny parking. Wzdłuż ul. Mohna, (skrzyżowanie kilka metrów od nas), znajduje się stacja do ładowania aut elektrycznych oraz kilka miejsc parkingowych również stanowisk bezpłatnych.

Tak. Tramwaje linii 3 i 6 zatrzymują się bezpośrednio przed naszym budynkiem lub kilka metrów dalej. Niedaleko są również przystanki autobusowe, przy ul. Długiej nr.: 16 i 34, przy ul. Koniuchy nr 11i 20, oraz przy ul. Szosa Chełmińska nr 26.