gabinet pomocy psychologicznej

w dziedzinie seksuologii

 

Wizyty w GABINECIE stacjonarnym lub przez SKYPE

 Informacja w e-gabinet oraz przez kontakt z Rejestracją 

 

 

Pracujemy z trudnościami seksualnymi od kilkunastu lat.

I wiemy jedno, dla pięknej i radosnej intymności, zawsze warto! 

 

 

PORADNICTWO PSYCHOLOGICZNE W DZIEDZINIE SEKSUOLOGII

Trudności psychologiczne w dziedzinie seksuologii:

  • oziębłość seksualna,
  • masturbacja,
  • lęk przed stosunkiem,
  • nieśmiałość w kontaktach partnerskich,
  • brak pożądania,
  • zaburzenia erekcji,
  • zbyt duże potrzeby seksualne,
  • problemy ze szczytowaniem (orgazmem),
  • problem związany z orientacją seksualną (proces diagnostyczny, brak akceptacji siebie).

Organizacja procesu terapii:

Proces terapeutyczny zależy ściśle od trudności jaką zgłasza klient. Opiera się między innymi na terapii w podejściu poznawczo – behawioralnym. W celu zwiększenia efektywności pracy, stosuje się techniki adekwatne do problemu. Bazują one na wiedzy terapeutycznej oraz na doświadczeniu z własnego warsztatu pracy.

Sesje razem czy osobno:

Z poradnictwa psychologicznego lub psychoterapii w dziedzinie seksuologii korzystają osoby indywidualnie lub związki. W terapii związków zdarza się, że istnieje potrzeba analizy sytuacji również w czasie sesji indywidualnych, które proponuje terapeuta. Terapia opiera się na współpracy, dlatego decyzję o formie spotkań podejmują klienci w kontakcie z terapeutą.

Czas trwania:

Jest indywidualnie określany przez klienta i terapeutę. Zaleca się ustalenie konkretnej ilości sesji, po których następuje podsumowanie. Następnie klienci podejmują decyzję o zakończeniu terapii lub jej kontynuacji w odniesieniu do  postawionych celów.
W przypadku poradnictwa psychologicznego proponujemy od 1-3 spotkań ze specjalistą.

 

TERAPIA ZWIĄZKU

Organizacja procesu terapii

Proces terapeutyczny opiera się na współpracy pary i terapeuty w zakresie postawionych celów. Terapia ta zawiera elementy:

  • otwartej komunikacji  czyli szczerości uczuć i myśli, wspólnego określenia celu, do jakiego dąży para, np. podjąć decyzję - czy być ze sobą czy się rozstać.
  • odreagowania uczuć negatywnych na sesjach, a nie poza nią. Ta zasada terapeutyczna uwalnia parę od silnych negatywnych emocji, z którymi nie wiedzą jak sobie radzić.
  • wgląd w schematy myślenia i działania zaprogramowane w dzieciństwie. Świadomość mechanizmów ułatwia ich zmianę przez proces korygowania błędnych założeń. Często zaliczamy do nich nasze oczekiwania. W procesie terapii nie rezygnujemy z nich, przestają być po prostu tak ważne. To wgląd w nasze przekonania, myśli, jak powinno wyglądać życie, jak powinniśmy się w nim zachowywać. Tu poznajemy błędne koła, w które wpadamy, gdy naszym zachowaniem zamiast łagodzić konflikt, wzmacniamy go, nakręcamy. To czas akceptacji różnic.
  • trening umiejętności – komunikacji pozytywnej, asertywności, wyrażania swoich myśli i uczuć oraz akceptowania myśli i uczuć drugiej strony, słuchania się wzajemnego, rozbudzania empatii, komunikacji pozytywnej i opanowania uczuć agresywnych. Trening umiejętności zawiera również trening i instrukcje rozwiązywania problemów
  • zmiana i wzajemna akceptacja to cel nadrzędny w terapii. Akceptacja dotyczy siebie nawzajem i decyzji jaką każda z osób podejmuje na etapie końcowym.
  • Podsumowanie terapii. Etap weryfikacji, czy udało nam się osiągnąć cel, jak postępować po procesie terapeutycznym, jak wzmacniać zmiany, jakie udało się osiągnąć.

Sesje razem czy osobno:

W procesie terapeutycznym zawarte są sesje wspólne i indywidualne. Te drugie mają na celu między innymi obniżenie napięcia emocjonalnego, skupienie się na własnych schematach wyniesionych z domu lub z wcześniejszych relacji.

Czas trwania:

Ustalony wspólnie z terapeutą. Para decydująca się na proces psychoterapii, może ustalić konkretną ilość sesji, po których następuje podsumowanie końcowe lub częściowe z dalszym określeniem celów pracy.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.